Doświadczenie
Działamy od 2010
Wysoka jakość
oparta na wiedzy
Terminowość
Zawsze na czas
ZADZWOŃ +48 694 460 538

Czyste Powietrze

Zainwestuj w czyste powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze pomożemy Tobie w określeniu zakresu termomodernizacji i prawidłowym zawnioskowaniu i rozliczeniu dofinansowania. Aby określić możliwości i koszty inwestycji rekomendujemy przeprowadzenie audytu energetycznego budynku. Określimy w nim zakres niezbędnych działań termomodernizacyjnych – dobierzemy grubość izolacji termicznej, odpowiedni rodzaj stolarki, wskażemy zyski energetyczne itp. Audyt nie jest elementem obligatoryjnym przy składaniu wniosku, ale pozwoli Tobie ocenić możliwości i koszty modernizacji oraz szacować spodziewane oszczędności energii. Na podstawie przeprowadzonego audytu, ocenisz opłacalność inwestycji, poznasz współczynniki przenikania ciepła U  przegród przed, jak i po termomodernizacji. Uzyskasz również większą elastyczność w doborze technologii i materiałów przeznaczanych do modernizacji budynku.

Dofinansowanie czyste powietrze

ZLEĆ ONLINE OD 49 ZŁ

Wejdź na naszą stronę www.WybieramCzystePowietrze.pl i zleć nam przygotowanie wniosku o dofinansowanie.

Dlaczego warto przygotować audyt

Przeprowadzimy audyt energetyczny Twojego budynku aby określić najkorzystniejszy zakres planowanej termomodernizacji. W ramach audytu określimy ilość i strukturę zużywanej energii, zaproponujemy zakres termomodernizacji i określimy opłacalność poszczególnych etapów. Wskażemy Tobie które z rozwiązań technicznych będzie najkorzystniejsze i opłacalne do wdrożenia.

Dodatkowo dzięki audytowi, uzyskasz większą elastyczność przy wnioskowaniu o dofinansowanie w Czystym Powietrzu. Bez wykonania audytu energetycznego przy modernizacji można korzystać wyłącznie z ograniczonego katalogu materiałów i technologii wskazanych we wniosku o dofinansowanie. Jakość i izolacyjność przegród budowlanych zostanie przyjęta wyłącznie na podstawie wieku budynku, a nie stanu rzeczywistego. Dzięki przeprowadzeniu audytu uzyskasz szerszy zakres możliwych do zastosowania technologii i uzyskasz pewność wykonania prawidłowego zakresu termomodernizacji.Należy pamiętać, że kluczowym warunkiem otrzymania dofinansowania jest wykonanie docieplenia spełniające wymagania Warunków Technicznych 2021.

Przeprowadź audyt energetyczny i zrealizuj termomodernizację budynku świadomie, bez przepłacania za nieefektywne rozwiązania. Pamiętaj, możesz uzyskać całkowity zwrot kosztów audytu.

Co oferujemy?

Na bazie naszej wiedzy i doświadczenia, przygotowujemy dla Ciebie kompletny audyt energetyczny, doradzimy w zakresie zakresu termomodernizacji i pomożemy w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań technicznych. Oferujemy również przygotowanie kompletnego wniosku o dofinansowanie wraz ze wszystkimi dokumentami. Tak przygotowany komplet dokumentów wystarczy złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wybranego Urzędu Gminy. Wesprzemy Ciebie w kontaktach z Instytucją, aż do momentu pozytywnego sfinalizowania umowy. Dodatkowo możemy rozliczyć i nadzorować realizację projektu aż do momentu wypłaty pełnego dofinansowania.

Ikona - obliczenia

Audyt energetyczny

Ocenimy stan techniczny i wskażemy najkorzystniejsze rozwiązania które pozwolą ograniczyć straty energii i obniżyć koszty ogrzewania. Oszacujemy opłacalność poszczególnych etapów, tak aby wybrać odpowiedni zakres prac.

Ikona - set

Dobór technologii

Pomożemy Tobie dobrać odpowiednie rozwiązania i materiały spełniające wymagania programu Czyste Powietrze – rodzaj i typ: stolarki, źródła ciepła, docieplenia itp. Sprawdzimy zgodności wybranych urządzeń z katalogiem urządzeń zgodnych z regulaminem.

Poziom dofinansowania - ikona

Wyliczenie dofinansowania

Na podstawie określonego zakresu termomodernizacji oszacujemy maksymalny poziom dofinansowania o jaki można ubiegać się w ramach Programu. Dodatkowo sprawdzimy pozostałe kryteria mające wpływ na możliwość ubieganie się o dotacje.

Ikona - audyt

Wniosek o dofinansowanie

Przygotujemy kompletny wniosek o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami. Przy przekazaniu Tobie dokumentów, omówimy najważniejsze elementy i zobowiązania zawarte we wniosku. Do Ciebie należy decyzja czy składasz wniosek w wersji elektronicznej czy papierowej.

Ikona - dokument

Nadzór nad realizacją

W ramach współpracy możemy nadzorować realizację prac i czuwać nad prawidłowym wyborem materiałów i technologii zgodnych ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie. Wskażemy Tobie prawidłowy sposób opisywania i dokumentowania wydatków.

Ikona - wybór

Rozliczenie projektu

Dofinansowanie może być wypłacone jednorazowo po zakończeniu inwestycji lub w transzach po realizacji kolejnych etapów. Przygotujemy odpowiednie wnioski o płatność, a po zrealizowaniu prac przygotujemy gotowy do złożenia protokół końcowy inwestycji.

Łączymy siły

Tworzymy inicjatywę #wybieramczystepowietrze, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat poprawy efektywności energetycznej budynków oraz stosowania dobrych praktyk projektowania energooszczędnych budynków. Chciałbyś zaangażować się w kolejne projekty? Jesteśmy otwarci na współpracę i nowe inicjatywy – skontaktuj się z nami już dziś!

#wybieramczystepowietrze

Audyt energetyczny za darmo!

W ramach programu Czyste Powietrze możesz otrzymać do 100% dofinansowania na przeprowadzenie audytu energetycznego.

O programie Czyste Powietrze

Celem programu Czyste Powietrze jest ograniczenie zużycia energii, emisji gazów cieplarnianych oraz szkodliwych substancji do atmosfery. Program skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych którzy spełniają określone kryteria dochodowe. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę przestarzałych i mało efektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe na ekologiczne źródła ciepła, jak również przeprowadzić termomodernizację budynku (wymiana stolarki, wentylacja mechaniczna). Istnieje również możliwość dofinansowania instalacji fotowoltaicznej (program Mój Prąd). W ramach Czystego Powietrza przewiduje się uruchomienie preferencyjnych kredytów, na pokrycie kosztów nie objętych dofinansowaniem. Nabór wniosków jest ciągły, stąd w każdej chwili możesz złożyć wniosek o przystąpienie do programu Czyste Powietrze.

Kto może skorzystać

 • Z programu mogą korzystać osoby fizyczne będące właścicielem/ współwłaścicielem 
  • budynku mieszkalnego jednorodzinnego
  • lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego
 • Warunkiem jest uzyskiwanie dochodu rocznego nieprzekraczającego kwoty 100 000 zł

Czyste powietrze 2.0 – zmiany

 • Wniosek online
 • Rozpatrzenie wniosku w 30 dni
 • Nawet 30 tys. zł dofinansowania
 • Uproszczona procedura kredytowa
 • Możliwość sfinansowania również zakończonych inwestycji (do 6 miesięcy)

Jaki zakres można sfinansować

 • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) na nowe – piece na paliwo stałe, gazowe, olejowe, biomasę, pompę ciepła, ogrzewanie elektryczne (spełniających wymagania programu)
 • docieplenie przegród budynku
 • wymianę okien i drzwi
 • instalację odnawialnych źródeł energii
 • montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją

Maksymalne dofinansowanie

 • 20 tys. zł – podstawowa dotacja
 • 25 tys. zł – przy montaży pompy ciepła lub fotowoltaiki
 • 30 tys. zł – przy instalacji pompy ciepła i fotowoltaiki

Czyste powietrze – jak przystąpić

Zapoznaj się z zasadami programu. Masz pytania? Wyjaśnimy Twoje wątpliwości.
Zleć nam wykonanie audytu energetycznego. Audyt nie jest wymagany, ale pozwoli Tobie lepiej określić zakres termomodernizacji i przygotować wniosek o dotacje. Pamiętaj, że możesz uzyskać 100% zwrotu kosztu audytu.
Po określeniu zakresu inwestycji przygotujemy kompletny wniosek do złożenia w WFOŚiGW.
Po złożeniu dokumentów, dokonana zostanie jego ocena. Po pozytywnym rozpatrzeniu otrzymasz decyzję o przyznaniu dofinansowania wraz z umową do podpisania.
Realizujesz termomodernizację swojego budynku.
Składasz wniosek o wypłatę dofinansowania. Środki mogą być wypłacone jednorazowo po zakończeniu inwestycji lub w transzach po realizacji kolejnych etapów. Jeżeli będziesz mieć pytania, pomożemy Tobie wypełnić te dokumenty.
Po zakończeniu wszystkich prac składasz protokół końcowy z informacją o dacie zakończenia przedsięwzięcia. Jeżeli wykonywałeś prace własnymi siłami czeka Ciebie obowiązkowa kontrola WFOŚiGW. W przypadku prac zleconych kontrola nie jest obowiązkowa (15% przypadków)
Po rozliczeniu przedsięwzięcia obowiązuje 3 letni okres trwałości projektu. W tym czasie nie możesz zdemontować zakupionych urządzeń, zmieniać przeznaczenia budynku mieszkalnego na inny. Instytucja w tym okresie może Ciebie odwiedzić i sprawdzić trwałość projektu.

O NAS

Posiadamy wieloletnie doświadczenie przy wykonywaniu ekspertyz energetycznych w zakresie audytów energetycznych oraz badań termowizyjnych. Zrealizowaliśmy ponad 200 analiz budynków mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, przedsiębiorstwami jak i instytucjami publicznym. Działamy również aktywnie w zakresie projektowania, budowania i eksploatacji instalacji wytwarzających energię z Odnawialnych Źródeł Energii. Naszym celem jest wspieranie działań efektywnych energetycznie i wpisujących się w założenia zrównoważonego rozwoju.

Realizujemy usługi na terenie okolic województwa pomorskiego – Starogard Gdański, Tczew, Malbork, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Kościerzyna, Kwidzyn.