Doświadczenie
Działamy od 2010
Wysoka jakość
oparta na wiedzy
Terminowość
Zawsze na czas
ZADZWOŃ +48 694 460 538

Termowizja

Termowizja - wykonaj badanie

Chcesz ograniczyć zużycie energii i koszty ogrzewania? Pozbyć się pleśni z domu? Planujesz przeprowadzić termomodernizację? A może czeka Ciebie odbiór techniczny mieszkania od dewelopera? Z wykorzystaniem badania termowizyjnego w prosty i nieinwazyjny sposób sprawdzimy izolacyjność cieplną przegród budynku, wykryjemy mostki cieplne i zlokalizujemy usterki w instalacjach wodnych oraz elektrycznych. Wskażemy miejsca strat energii oraz przyczyny powstawania zawilgocenia. Dzięki temu uzyskasz informację o faktycznym stanie budynku i będziesz w stanie przeprowadzić naprawy zmniejszające zużycie energii i poprawiające komfort cieplny w pomieszczeniach. Nasze badania wielokrotnie przyczyniły się do zmniejszenia zużycia energii, co przyniosło wymierne korzyści finansowe dla użytkowników budynków.

Korzyści

Ogranicz straty ciepła

Termowizja jest nowoczesną metodą wykrywania strat ciepła. W szybki i bezinwazyjny sposób sprawdzisz jak dużo energii ucieka z Twojego domu przez nieszczelne okna, ściany i dach.

Wykryj wilgoć

Dzięki termowizji można szybko zlokalizować i zdiagnozować źródła wilgoci i pleśni w domu. Poprawi to zdrowie i komfort mieszkańców.

Zaoszczędź

Termowizja jest pierwszym krokiem do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Często prosta naprawa wykrytych usterek może przynieść nawet 20% oszczędności na ogrzewaniu.

Skontaktuj się z nami w celu przygotowania bezpłatnej wyceny badania termowizyjnego

Zalety termowizji:

Ikona - analiza

Wizualizacja strat energii budynku

Szybka i precyzyjna metoda wizualizacji rozkładu temperatur na całej powierzchni przegród

Ikona - oszczędności

Stan izolacji przegród – od fundamentu po dach

Badanie jakości izolacji cieplnej budynków oraz lokalizacja mostków termicznych

Ikona - analiza

Przyczyny występowania grzybów i pleśni

Wykrywanie miejsc zawilgoconych stających się siedliskiem pleśni i grzybów

Ikona - wyciek

Wykrywanie wycieków C.O. i C.W.U.

Lokalizacja wycieków rur i przewodów znajdujących się w posadce lub ścianie

Ikona - stolarka

Ocena jakości montażu stolarki okiennej

Analiza jakości izolacji termicznej i szczelności stolarki okiennej

Ikona - umowa

Wsparcie przy odbiorach budynków

Inspekcji budynków na etapie odbioru oraz kontrola wykonanych napraw i ociepleń

Jak wykonujemy badanie termowizyjne?

1

Cel i zakres badania

Przed rozpoczęciem pomiarów ustalany jest cel i zakres badania. Pozwala nam to oszacować czas pomiarów i określić obszar budynku który będzie diagnozowany. Nasi klienci najczęściej zgłaszają się do nas aby sprawdzić stan ogólny izolacji cieplnej budynków lub ograniczyć koszty ogrzewania. Często pomiary poprzedzają zaplanowany remont budynku lub są uzupełnieniem przeprowadzanego audytu energetycznego. W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie termowizją klientów którzy planują uzyskać dotacje na termomodernizację – Czyste Powietrze, Premia Termomodernizacyjna. W trakcie badania zawsze możemy przeprowadzić szerszy zakres diagnostyki, niż było to pierwotnie zakładane.

2

Przebieg badania

Diagnostykę rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu w zakresie sposobu użytkowania budynku – przerwy w ogrzewaniu, źródła zawilgoceń, przeprowadzone remonty, objawy usterek. Dokonujemy rozpoznania rodzaju i konstrukcji budynku i przystępujemy do przeprowadzenia właściwych badań. Badanie polega na przeglądzie i „sfotografowaniu” kamerą termowizyjną kluczowych elementów budynku (min. ściany, okna, instalacje). Ocenę stanu izolacyjności przegród wykonujemy od wewnątrz oraz zewnątrz.

Podczas badania dodatkowo sprawdzana jest wilgotność poszczególnych pomieszczeń oraz wilgotność ścian. Pozwala to na wskazanie potencjalnych miejsc rozwoju pleśni lub grzybów. Warto również przygotować do wglądu dokumentację techniczną budynku. Ułatwi to wskazanie źródeł problemów. Badanie trwa średnio 2-3 godziny dla domu jednorodzinnego. Dla większych obiektów, odpowiednio dłużej.

3

Raport z badań

Po wykonaniu badań przekazujemy kompletną dokumentację z badania wraz z oceną stanu budynku i wskazanymi miejscami ucieczki ciepła. Raport składa się z części opisowej oraz graficznej – załączonych termogramów na których oznaczone są miejsca strat ciepła, rozkład temperatury. W zakres opracowania wchodzi ocena stanu izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych budynku ze wskazaniem nieprawidłowości oraz podaniem ich prawdopodobnych przyczyn. Dzięki temu będzie można  prawidłowo określić zakres prac termomodernizacyjnych i napraw lub dokonać zgłoszenia reklamacji nieprawidłowo wykonanych prac. Pomiary i dokumentację  wykonujemy w oparciu o obowiązujące normy dotyczące warunków i zasad wykonywania badań termowizyjnych, szczególnie w oparciu normy PN-EN 13187:2001.

4

Warunki pomiarów

Ze względu na metodę wykonywania pomiarów termowizyjnych, badania strat ciepła budynków wykonuje się głównie w okresie zimowym. Odpowiednia różnica temperatur pomieszczeń budynku oraz otoczenia zapewnia stabilny przepływ ciepła i uwidacznia miejsca strat energii. Najkorzystniejszymi warunkami dla badania jest stabilna temperatura zewnętrzna poniżej 5°C, brak opadów i silnych wiatrów. Termin pomiarów planujemy z pewnym zapasem czasowym, aby pomiary przeprowadzać w korzystnych warunkach. W przypadku lokalizacji wycieków instalacji wodnej, warunek pogodowy nie jest wymagany.

Zobacz przykładowy raport badania termowizyjnego

Zdjęcia termograficzne

O NAS

Posiadamy wieloletnie doświadczenie przy wykonywaniu ekspertyz energetycznych w zakresie audytów energetycznych oraz badań termowizyjnych. Zrealizowaliśmy ponad 200 analiz budynków mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, przedsiębiorstwami jak i instytucjami publicznym. Działamy również aktywnie w zakresie projektowania, budowania i eksploatacji instalacji wytwarzających energię z Odnawialnych Źródeł Energii. Naszym celem jest wspieranie działań efektywnych energetycznie i wpisujących się w założenia zrównoważonego rozwoju.

Realizujemy usługi na terenie okolic województwa pomorskiego – Termowizja: Starogard Gdański, Tczew, Malbork, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Kościerzyna, Kwidzyn.